Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
X
kategorie
výrobci
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 23
celkem: 659467

Co je Outlast®

 

O materiálu OUTLAST®:

 

OUTLAST® JE MATERIÁL, KTERÝ REGULUJE A VYROVNÁVÁ TEPLOTU TĚLA. JAKO JEDEN Z MÁLA FUNKČNÍCH MATERÁLŮ, JE VÁZANÝ NA BAVLNU.

 

Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat udržuje po celou dobu stabilní teplotu.

Ptáte se, jaký pocit tedy Outlast® vyvolává a jak se liší od ostatních funkčních materiálů?

Outlast® může hřát i ochlazovat. Záleží na tom, jaká je teplota Vašeho těla a zda potřebujete ochladit nebo zahřát. Jednoduché, ne? Proto může Outlast® omezovat i pocení! Zatímco většina materiálů, "redukujících" pocení, pracuje na principu rychlého a důkladného odvodu potu od těla, Outlast® redukuje přímo vznik potu. Jak je to možné? Připomeňme si, jak pot vzniká. Potíme se tehdy, když náš mozek vyhodnotí situaci a zjistí, že tělu je příliš teplo. Pak pošle signál k ochlazení. V tu chvíli nám začnou vyskakovat kapičky potu. Ovšem Outlast® tomu předchází, teplo od těla okamžitě odebírá a akumuluje v kapslích Thermocules®. Mozek tak při vyhodnocování situace zjistí, že teplota těla je v pořádku, tedy není třeba ochlazovat. Proto se potíte mnohem méně.

Outlast® vznikl pro vesmír

Když vystoupí kosmonaut do vesmíru, pohybuje se v extrémních teplotách. NASA proto potřebovala vytvořit materiál, který by byl schopný zachovat tepelný komfort kosmonautů za velkého tepla i za velkého mrazu. To se povedlo. Vývoj takového materiálu začal v roce 1988. Vzhledem k vynikajícím vlastnostem materiálu, kterému se říká Outlast®, jeho snadné údržbě, přiměřeně drahé výrobě a možnosti využívat jeho vlastností téměř v jakékoliv textilii, bylo brzy jasné, že Outlast® neskončí jen v rukavicích kosmonautů, ale že má vysoký potenciál pro využití širokou veřejností. V roce 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc., získává patent pro komerční využití technologie a hledá možnosti využití. Ukazuje se, že Outlast® je skvělý všude tam, kde se lidské tělo potřebuje poprat se změnami teplot. Od roku 1998 tak je na trhu k dostání první oblečení s revoluční vrstvou materiálu Outlast®.

Outlast® využívá změny skupenství

Princip Outlast® je nečekaně jednoduchý. Pamatujete z hodin fyziky na skupenské teplo tání? Mění-li se látky z pevného skupenství na kapalné, spotřebovávají teplo, mění-li se z kapalného na pevné, teplo uvolňují. Tímto způsobem dokážou látky teplo akumulovat (teplo uvolňující se z látky při přechodu zpět na pevné skupenství v kapalné látce "zůstává").

Textilie s vrstvou Outlast® ve svých vláknech obsahuje mikroskopické částečky látky, která co nejlépe teplotu akumuluje a absorbuje ji nebo uvolňuje vzhledem k teplotním požadavkům lidského těla. Samozřejmě to neznamená, že oblečení z Outlastu® bude mokré. Materiál měnící skupenství je totiž zabalen do jiného materiálu. Ten je velmi odolný – nekapalní, přizpůsobuje se změnám objemu vnitřního materiálu a je odolný vůči mechanickému poškození, aby vydržel samotné zpracování i následné nošení oblečení.
Outlast® je tak tvořen mikroskopickými kuličkami, kterým se říká Thermocules®. V Thermocules® vlastně neustále probíhá cyklus změny skupenství. Jako akumulátor tepla se nikdy nevyčerpá. Tyto kuličky jsou vpraveny přímo do vlákna, ze kterého se tkají látky a šije oblečení. Outlast® je na první pohled zcela neviditelný, nemění strukturu ani vzhled tkanin. Všechno oblečení lze dokonce i prát v pračce. A navíc je Outlast® použitelný kdekoliv – ve vesmíru, v Grónsku, v České republice i ve Vaší posteli.

 

Značka Little Angel® klade důraz na výběr materiálů a kvalitu zpracování. Všechny výrobky s touto začkou jsou vyrobeny v České republice. Většina z nich obsahuje termoregulační (někdy také nazývaný "funkční") materiál Outlast®, jehož jedinečné vlastnosti oceníte především u výrobků pro děti.

Věříme, že se, právě pro tyto hodnoty, stane Vaší oblíbenou značkou, ke které se budete rádi vracet.

 

 

Možnosti použití:

S čím vším Vám může Outlast® pomoci?

Máte v posteli problém se studenýma nohama, ponožky ale v průběhu noci odkopáváte, protože Vás  pálí nohy?

Máte pocit, že ať se na noc obléknete a přikryjete jakkoliv, stejně se budíte zpocení?

Jak se Vám líbí pocit studeného trička na výletech, kdy se potíte, ale počasí zrovna není na koupání?

Lyžujete? Je Vám na svahu horko, ale na lanovce zima?

Nevíte, co obléci miminku, aby při procházce neprostydlo, ale ani se nepřehřálo?

Všechny tyto problémy Vám pomůže řešit Outlast®!

 

Dětský textil – zavinovačky, fusaky, spací pytle, ložní prádlo – přikrývky, polštáře, prostěradla, oblečeníponožky, rukavice, sportovní i každodenní – tílka, trička, bodýčka, mikiny, polodupačky, bundy, čepice, kukly, kalhoty..., všude tam Outlast® určitě oceníte.

 

Optimální podmínky pro dítě

Novorozená miminka, batolata a hlavně jejich rodiče si dětský textil s vrstvou Outlast® nemohou vynachválit. Proč?

Děti jsou stále v teple, přitom však nehrozí jejich přehřátí. Thermocules ve vrstvě Outlast® totiž pracují stejně spolehlivě jako u přikrývek pro dospělé. Mezi tělíčkem miminka a a vrstvou Outlast® se vytvoří mikroklima, které si zachovává stabilní teplotu. Na nadměrné teplo nebo chlad Outlast® reaguje a vyrovnává teplotu mikroklimatu. Dětský spánek je proto klidný a posilující.

 

S miminkem z tepla do zimy bez obav z nemocí

Kromě spánku je Outlast® skvělý také pro aktivní maminky, které toho hodně najezdí během dne s kočárkem. Změna počasí Vás s Outlast® již nepřekvapí, bez obav z přehřátí miminka se můžete vydat třeba do nákupního centra. Zatímco s obyčejnou přikrývkou budete muset myslet na to, aby miminku nebyla venku zima a uvnitř se nepřehřálo, s Outlast® to bude mnohem jednodušší. Vrstva se schopností akumulace tepla opět vyrovná mikroklima tak, aby se dítě pod přikrývkou nepotilo.

 

Do auta

Outlast®také oceňují maminky, které často jezdí autem. Kombinací podložky do autosedačky a přikrývky s Outlast®, zajistíte dítěti tepelnou pohodu, i když bude v autě zima, přetopeno nebo puštěná klimatizace.

Ať bude zima nebo horko, Vašemu miminku bude pořád skvěle. Vynikající vlastnosti materiálu Outlast® by tak bylo hříchem nevyužít pro ty, kteří jsou nám nejdražší – naše děti.

V České republice jsme jediní...

Ano, technologie z NASA se využívá i v Čechách. A nás velmi těší, že pro Vás můžeme vyrábět dětský textil a oblečení s tímto jedinečným materiálem. V České republice jsme zatím jediní.

Zapamatujte si DITA Tábor

Little Angel®, Outlast®  - že jsou to pro vás názvy jen těžko zapamatovatelné? Tak si prostě jen zapamatujte DITA Tábor. Jméno naší firmy vás k hledaným výrobkům spolehlivě dovede.