FAQ

 

 

Co je Little Angel?

Little Angel je česká značka termoregulačního oblečení. V našich výrobcích používáme již 15 let unikátní termoregulační materiál Outlast®, který chrání děti před zpocením a zajišťuje tepelný komfort. Jsme jedinými výrobci dětského oblečení s Outlastem pro střední evropu.

 

Co se skrývá za technologií Outlast® Thermo?

Outlast® znamená proaktivní řízení tepla a vlhkosti, které může snížit produkci potu až o 50 %. V závislosti na vnějších vlivech výrobky obsahující materiál Outlast® chladí nebo hřejí, aby vždy vytvořily správné klima v závislosti na situaci. Outlast je jedinou textilní společností na světě, která získala certifikovanou pečeť Space Technology týkající se proaktivního tepelného managementu.

 

Jak funguje proaktivní řízení tepla?

Technologie Outlast® je založena na mikrokapsulovaném přírodním vosku zabudovaném do tkanin, nebo vláken. Pokud se teplota změní, například v důsledku zvýšené aktivity, přírodní vosk absorbuje přebytečné teplo a ukládá ho v textilii. Při poklesu teploty vosk opět ztuhne a uložené teplo se vrací zpět do těla, čímž poskytuje stálý pocit pohodlí.

 

Zahřívá nebo chladí Outlast®?

Technologie Outlast® je proaktivní systém řízení tepla, který reaguje na aktuální situaci. Když je vám horko, materiál Outlast® absorbuje teplo. Když teplota vaší pokožky klesne, toto uložené teplo se opět uvolní. Tímto způsobem má technologie stálý efekt vyrovnávání teploty, který zabraňuje přehřátí, ale také prochlazení

 

Jak dlouho vydrží termoregulační vlastnosti materiálu Outlast® ve výrobku?

Termoregulační technologie Outlast je nedílnou součástí materiálu a funguje po celou dobu  životnosti výrobku.

 

Jak se mám starat o výrobky Outlast®?

Každý výrobek je jiný. Řiďte se prosím pokyny k péči uvedenými na výrobku obsahujícím materiál Outlast®.  

 

Jak je zakomponována technologie Outlast® do výrobku?

Přírodní vosk je v mikrokapslích zabudován přímo do struktury vláken. Outlast® je tedy standardně spřádán do přízí a tkanin.

 

Jak zjistím, zda je výrobek vybaven tepelnou technologií Outlast®?

Na každém našem výrobku je přítomna etiketa nebo logo Outlast®. Navíc pokud nakupujete přes náš e-shop, u každého výrobku s Outlastem je tato skutečnost uvedena hned v názvu výrobku. Pro použití technologie Outlast® jsou nastavena přísná pravidla a všechny výrobky Outlast® pravidelně podrobujeme testům. Tím je zajištěno, že všechny výrobky Outlast® splňují vysoké standardy funkčnosti a kvality.

 

Proaktivní termoregulace?

Na rozdíl od většiny konkurenčních výrobků je technologie Outlast® proaktivní, tj. předvídavá. Zatímco mnoho výrobců tvrdí, že jejich materiály regulují teplotu, ve skutečnosti pouze regulují vlhkost vytvářenou pokožkou. Tyto materiály reagují až ve chvíli, kdy se uživatel již zpotí. Naproti tomu Outlast® začíná pracovat již o krok dříve a aktivně absorbuje a ukládá přebytečné teplo. To znamená až o 50 % méně pocení a výrazně vyšší komfort.

 

Byla technologie Outlast® skutečně ve vesmíru?

Ano. Materiál Outlast® byl původně vyvinut pro NASA pro použití v rukavicích a dalších doplňcích, které mají zvládat extrémní teploty ve vesmíru nebo i ve velmi vysokých nadmořských výškách. Naposledy byl Outlast ve vesmíru v roce 2010 ve funkční mikině Japonské astronautky Naoko Yamazuki. Od renomované nadace Space Foundation obdržela společnost Outlast® pečeť "Certified Space TechnologyTM".

Obnovitelnost. Naše značka klade důraz na využívání obnovitelných zdrojů. Vývojovému týmu materiálu Outlast® se sídlem v Heidenheimu se podařilo úspěšně změnit základní materiál pro technologii  Outlast na přírodní vosk na bázi řepkového oleje namísto toho, aby se nadále spoléhal na syntetické nebo ropné suroviny.

Odolnost. Všechny naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a odolností. Dlouhá životnost a kvalita výrobků je cestou k udržitelné budoucnosti. Šijeme dle zásad slow fashion.

Úspora zdrojů. Materiál Outlast je vyráběn těmi nejmodernějšími procesy. Navíc nabízí nejmodernější materiály šetřící zdroje, jako jsou tkaniny na bázi lyocelů. Nejenže při výrobě spotřebují 35krát méně vody než bavlna, ale také se skládají z 70-80 % z obnovitelných surovin. Vlákna pro viskózu se navíc získávají ze dřeva a lesních plantáží, které ve srovnání s produkcí bavlny nevyžadují umělé zavlažování, a při výrobě tak potřebují pouze 5 % množství vody. Viskóza má také tu vlastnost, že potlačuje zápach. Spolu se sníženou produkcí potu díky teplotnímu managementu Outlast je zapotřebí méně pracích cyklů, což následně snižuje spotřebu vody ve vaší domácnosti.

 

Spokojení zákazníci