OUTLAST® vznikl pro vesmír

Byl jednou jeden vesmír… a pro něj vznikl Outlast®
Dnes je přáním nemálo dětí, hlavně kluků, stát se kosmonautem. Znáte o nich nějaké příběhy? Můžete vyprávět třeba tento.
Byl jednou jeden kosmonaut a ten, když vstoupí do vesmíru, pohybuje se ve velmi extrémních teplotách. NASA proto potřebovala vytvořit materiál, který by uměl zachovat jeho tepelný komfort za velkého tepla i za velkého mrazu. Aby jim nebylo ani horko ani zima. Aby tento materiál uměl tělo kosmonauta zahřát nebo ochladit podle momentální potřeby. A to se povedlo. Vývoj takového materiálu začal v roce 1988. Dostal jméno  Outlast®. Šikovné švadleny našily tento materiál do rukavic a obleku a kosmonautovi bylo dobře. Tím ale příběh nekončí. Protože měl Outlast® vynikající vlastnosti, snadno se udržoval, jeho výroba nebyla až tak nákladná a jeho využití v textilním průmyslu široké, bylo brzy jasné, že Outlast® neskončí jen v rukavicích kosmonautů, ale že má vysoký potenciál pro využití širokou veřejností. V roce 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc. získává patent pro komerční využití technologie a hledá možnosti, kde by byl Outlast® užitečný. Ukazuje se, že Outlast® je skvělý všude tam, kde se lidské tělo potřebuje poprat se změnami teplot. V roce 1998 se na trh dostává první oblečení s revoluční vrstvou materiálu Outlast®. A od té doby je Outlast® využívaný a používaný především v oděvním průmyslu. Využívá se však i ve zdravotnictví, průmyslu, či armádě. 


      

Spokojení zákazníci

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení