10 let značky LITTLE ANGEL® by Dita - slova paní předsedkyně

duskova_portret_2019

Alena Dušková, předsedkyně představenstva výrobního družstva invalidů DITA (výrobce Little Angel® by Dita)

(článek vyšel jako úvodník březnového vydání časopisu Výrobní družstevnictví)

 

Deset let. Pro někoho celá věčnost, pro jiného jen krátký čas, který utekl jako voda. Je to doba, za kterou se vše může změnit k nepoznání, ale i zůstat úplně stejné. K nepoznání se určitě změnila miminka, která nosila úplně první oblečení značky Little Angel®. Z těchto miminek totiž už vyrostli školáci, kteří sfoukávají deset svíček na dortu. Stejně jako Little Angel®. Naše značka oblečení a textilu pro děti slaví právě letos výročí 10 let na trhu.

A jsem ráda, že i ona se změnila k nepoznání. Vyrostla. Stala se z ní moderní značka, která si vybudovala a drží si místo na trhu, na kterém je velká konkurence.

Věříme, že za to mohou i hodnoty, které nabízíme a na kterých trváme.

Hlavní z nich je kvalitní česká výroba. Stále více zákazníků na český výrobek slyší, vrací se k němu a vyhledává ho. My to víme, a proto se výrobu snažíme udržet zde v Táboře a v České republice, i když to není mnohdy lehké. Zejména z důvodu nedostatku šikovných rukou  - konkrétně švadlen. Bohužel je to v dnešní době opomíjené řemeslo, vyučených je minimum a ženy v důchodovém věku nemá kdo nahradit. Pomalu se tedy snažíme oslovovat mladou generaci, účastníme se různých burz škol, hledáme cesty, jak toto řemeslo oživit.

Zaměstnáváme zdravotně znevýhodněné lidi, a to napříč všemi divizemi, takže mají své zastoupení také v textilu, podílejí se a jsou součástí značky Little Angel®. A každý, kdo si koupí náš výrobek, tuto zaměstnanost podporuje.

Další naší konkurenční výhodou je bezpochyby licence na termoregulační materiál Outlast®, která se v DITĚ narodila už v roce 2007, a o rok později spatřily světlo světa, ještě pod značkou DITA, první fusaky s tímto unikátním materiálem s bavlnou. Jeho termoregulační schopnosti, které testovali také kosmonauti ve vesmíru, získávají stále více a více svých fanoušků. Životnost značky Little Angel® a popularity výrobků nás vedla k rozšíření původní velikostní řady. Protože naši první zákazníci vyrostli, ale pohodlí oblečení z Tábora se nechtěli vzdát. A navíc jsme vyslyšeli také požadavky spokojených rodičů a vytvořili kolekci Outlast® oblečení i pro ně.

Naší motivací jsou hlavně naši zákazníci, jejich spokojenost a zpětná vazba. I v dnešním online světě ji stále získáváme i z osobních setkání, díky našim dvěma podnikovým prodejnám v Táboře a v Plzni i díky účastní na hlavních tuzemských veletrzích pro děti. V současné době se snažíme poznat a oslovit také trhy v zahraničí.

Kvalitní český výrobek, navíc z licencovaného materiálu, má samozřejmě svoji cenu. Ovšem počet zákazníků, kteří preferují kvalitu a jsou za ni ochotni zaplatit, narůstá. Což je samozřejmě skvělé pro nás jako pro výrobce, ale rodič tím také učí své dítě kvalitně se oblékat a vede ho v tomto směru k určitému standardu.

Little Angel® slaví 10 let, ale výroba textilu pro děti v DITĚ je mnohem starší, a to dokonce dvojnásobně. První spací pytle a povlečení pro děti jsme ušili už v roce 1999. Takže naše výroba pro děti slaví letos dokonce dvojité výročí.

Nezbývá než poděkovat a popřát. Poděkovat bych chtěla celému týmu, který značku Little Angel® tvoří a věří jí a posouvá ji dále. Popřát bych chtěla, a to nejen vám, ale i vám ostatním výrobním družstvům, spokojené zákazníky, kteří se budou rádi vracet pro kvalitní český výrobek. Poděkování patří též kolektivu pracovníků Svatu českých a moravských výrobních družstev, kteří nám, členským družstvům, v případě potřeby poskytují pomocnou ruku. Všem těm, kteří se snaží držet družstevní tradici a být seriózním partnerem jak pro zákazníky, tak pro své zaměstnance.

Spokojení zákazníci