Rozhovor s malířkou Janou Kordíkovou

 

IMG_20220225_170722 

Kolekci DEBRA jsme vám představili ZDE. Nyní bychom Vám chtěli blíže představit tvůrkyni námětů z kolekce DEBRA, malířku Janu Kordíkovou, které tímto také děkujeme za rozhovor.

 

Dobrý den, nejprve bychom Vás poprosili, abyste se nám představila.

Jmenuji se Jana Kordíková, žiji v České Lípě a mou vášní je malování. Dříve jsem se živila jako malířka skla, nyní pracuji jako asistent pedagoga ve speciální škole.

Představíte nám prosím Vaši tvorbu? Jak dlouho se jí věnujete?

Jak jsem říkala, mou bývalou profesí je malování skla. V posledních 6 letech pracuji jako asistent, a zde jsem začala malovat pomůcky pro výuku. Inspiraci hledám právě v dětech, ale také v přírodě. Poznávacím znamením mých obrázků jsou velké oči. Jako první takový obrázek vznikla sada čert, anděl a Mikuláš. Postupem času se ale právě z andílka vyvinula Kukadlinku. Název je odvozen od velikosti očí, na které kladu u malování důraz. Malování Kukadlinek se věnuji již pátým rokem a jsou hlavní součást mé tvorby.

Jak jste se dostala k malování a máte to, jak se říká, v genech v rodině, nebo jste první ?

Myslím, že to mám v genech. Malování tvoří podstatnou část mého mimopracovního času a vlastně už od školky jsem chtěla být malířkou.

Kde berete inspiraci pro svou tvorbu?

Jak jsem výše uvedla, mojí inspirací je hlavně příroda a děti. Kromě Kukadlinek také tvořím výukové pomůcky pro pedagogy naší školy, které využíváme při práci s dětmi.

Někteří lidé říkají, že umění je pro ně lékem na životní strasti. Máte to podobně?

Ano, mám to stejně. Je to pro mě psycho-terapie. Takový únik z reality z do chvíle klidu.

Co byste chtěla, aby lidé cítili, když se dívají na vaše malby?

Něžnost, roztomilost, pokoru, pozitivní energii.

Jak Vás bavila spolupráce s Little Angel na nové kolekci pro Debru?

Stvořila jsem Kukadlinku pro svou nejlepší kamarádku Janu Šourkovou pracující v Little Angel. Jsem moc ráda, že celý projekt má charitativní pozadí, že část z výtěžku prodeje půjde organizaci Debra, kterou podporujete. Dita je vlastně první firma, které jsem kývla na spolupráci.

Co byste nové kolekci pro Debru popřála?

Přeji kolekci samozřejmě úspěchy, a to nejen u stávajících zákazníků, ale třeba i u nových, které kolekce zaujme a objeví díky ní skvělou českou značku Little Angel. Aby se dobře prodávala, a tak co nejvíce podpořila organizaci Debra. Aby se naše společná Kukadlinka líbila dětem i maminkám, aby výrobky s ní rády nosily, aby jim přinášela radost.

 IMG_20220225_165706

Spokojení zákazníci