X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Menu
košík
0
kategorie

O materiálu OUTLAST®

Vlastníme licenci na užití termoregulačního materiálu Outlast® v textilní výrobě a používáme ho do kolekcí našich dvou značek

LITTLE ANGEL®  a DITA FOR MEN A WOMEN®

 

Všechny výrobky, které obsahují Outlast® jsou označené tímto logem. 

Ve zkratce je Outlast® termoregulační materiál s bavlnou, který omezuje pocení až o 40% a pracuje dle teploty těla. Když je zima, hřeje. Když je horko, chladí. Více se o materiálu Outlast® dočtete na této stránce. Pokud by vám to nestačilo,
zde najdete oficiální stránky Outlast® materiálu.

 

Používáme dva druhy Outlast® materiálu:

TENKÝ (označujeme ho sluníčkem) - doporučujeme ho na jaro a léto nebo jako spodní vrstvu. Jeho hladká struktura a vlastnosti ho předurčují jako materiál vhodný pro citlivou, svědivou a ekzematickou pokožku.

SMYKOVÝ (označujeme ho vločkou) - je silnější a tudíž vhdoný na podzim a zimu. Z rubu není hladký jako tenký Outlast®, ale má smyčky.
 


Byl jednou jeden vesmír… a pro něj vznikl Outlast®
Dnes je přáním nemálo dětí, hlavně kluků, stát se kosmonautem. Znáte o nich nějaké příběhy? Můžete vyprávět třeba tento.
Byl jednou jeden kosmonaut a ten, když vstoupí do vesmíru, pohybuje se ve velmi extrémních teplotách. NASA proto potřebovala vytvořit materiál, který by uměl zachovat jeho tepelný komfort za velkého tepla i za velkého mrazu. Aby jim nebylo ani horko ani zima. Aby tento materiál uměl tělo kosmonauta zahřát nebo ochladit podle momentální potřeby. A to se povedlo. Vývoj takového materiálu začal v roce 1988. Dostal jméno  Outlast®. Šikovné švadleny našily tento materiál do rukavic a obleku a kosmonautovi bylo dobře. Tím ale příběh nekončí. Protože měl Outlast® vynikající vlastnosti, snadno se udržoval, jeho výroba nebyla až tak nákladná a jeho využití v textilním průmyslu široké, bylo brzy jasné, že Outlast® neskončí jen v rukavicích kosmonautů, ale že má vysoký potenciál pro využití širokou veřejností. V roce 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc. získává patent pro komerční využití technologie a hledá možnosti, kde by byl Outlast® užitečný. Ukazuje se, že Outlast® je skvělý všude tam, kde se lidské tělo potřebuje poprat se změnami teplot. V roce 1998 se na trh dostává první oblečení s revoluční vrstvou materiálu Outlast®. A od té doby je Outlast® využívaný a používaný především v oděvním průmyslu. Využívá se však i ve zdravotnictví, průmyslu, či armádě. 


      

 
Výprava za tajemstvím Outlastu®
Odhalujete rádi tajemství? Pak s námi pojďte odhalit to, které skrývá Outlast®. 
Outlast® může hřát i ochlazovat. Záleží na tom, jaká je teplota Vašeho těla a zda potřebujete ochladit nebo zahřát. Jednoduché, že? Pojďte si ale říct více. Outlast® je speciální textilní materiál, který reguluje a vyrovnává teplotu těla. Jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu. Vyniká především výbornými termoregulačními vlastnostmi. Cílem materiálu je udržování teplotní rovnováhy lidského těla, a to i v podmínkách, ve kterých by zrovna nikomu v jiných materiálech nejlépe nebylo. Jakmile materiál pozná zvyšující se teplotu pokožky, začne okamžitě teplo pohlcovat a teplotu mezi pokožkou a materiálem snižovat. Pochopitelně v případě chladu se zachová přesně naopak, opět pro udržení tepelné pohody.
           Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat, udržuje po celou dobu stabilní teplotu.
           Zajímá vás spíše vědecká stránka věci? Máte rádi odborné termíny? Pak vězte, že principem dosažení popsaných vlastností Outlastu® jsou speciální mikrokapsle Thermocules® zapuštěné do látky. Pod mikroskopem totiž vypadá Outlast® jako malé kuličky zachycené na vláknech textilie. Tyto kapsle obsahují PCM (phase change materials). Tato technologie spočívá v tom, že na základě teplotních změn organismu, či ovzduší, se mění skupenství materiálu PCM. Během změny skupenství totiž dochází ke značné absorpci, či naopak uvolnění energie, čili tepla, kterou tak PCM dodává nebo odebírá organismu. Látka, která akumuluje teplo, mění své skupenství. Aby nevytekla nebo se nevypařila, je obalena vrstvičkou, která je natolik pevná, aby vydržela nošení i samotnou výrobu oblečení.

V čem jsou největší výhody Outlastu®?

- přizpůsobení teplotě pokožky

- méně přehřívání
- méně pocení
- méně ochlazování
- aktivní regulace teplot


 


O Outlastu® a jiných funkčních materiálech
Říkáte si, v čem je Outlast® jiný než ostatní funkční materiály, které jsou k dostání na trhu?  Odpověď je ta, že zatímco většina materiálů "redukujících" pocení pracuje na principu rychlého a důkladného odvodu potu od těla, Outlast® redukuje přímo vznik potu a omezuje tak pocení až o 40%.

Jak je to možné? Připomeňme si, jak pot vzniká. Potíme se tehdy, když náš mozek vyhodnotí situaci a zjistí, že tělu je příliš teplo. Pak pošle signál k ochlazení. V tu chvíli nám začnou vyskakovat kapičky potu. Ovšem Outlast® tomu předchází, teplo od těla okamžitě odebírá a akumuluje v kapslích Thermocules®. Mozek tak při vyhodnocování situace zjistí, že teplota těla je v pořádku, tedy není třeba ochlazovat. Proto se potíte mnohem méně.
Navíc je Outlast® jako jeden z mála funkčních materiálů je vázaný na bavlnu.


Jak Outlast® maminkám a miminkům slouží
Pro koho většinou chceme to nejlepší? Na světě je to zařízené tak, že to nejlepší se snažíme dát svým dětem.  Přejeme si, aby jim bylo skvěle, ne? Tak by bylo hřích nevyužít pro ně vynikající vlastnosti materiálu Outlast®.
Uvidíte, že si ho zamilujete vy i vaše děti. Kdo vyzkoušel, nemůže si dětský textil s vrstvou Outlast® vynachválit. Proč? Odpověď je jednoduchá. Děti jsou stále v teple, přitom však nehrozí jejich přehřátí. Mezi tělíčkem miminka a vrstvou Outlast® se vytvoří mikroklima, které si zachovává stabilní teplotu. Na nadměrné teplo nebo chlad Outlast® reaguje a vyrovnává teplotu mikroklimatu. Dětský spánek je proto klidný a posilující.
Kromě spánku je Outlast® skvělý také pro aktivní maminky, které toho hodně najezdí během dne s kočárkem. Změna počasí Vás s Outlastem® nepřekvapí, bez obav z přehřátí miminka se můžete vydat třeba do nákupního centra. Zatímco s obyčejnou přikrývkou budete muset myslet na to, aby miminku nebyla venku zima a uvnitř se nepřehřálo, s materiálem Outlast® to bude mnohem jednodušší. Vrstva se schopností akumulace tepla opět vyrovná mikroklima tak, aby se dítě pod přikrývkou nepotilo.
Outlast® také oceňují maminky, které často jezdí autem. Kombinací podložky do autosedačky a přikrývky s Outlast® zajistíte dítěti tepelnou pohodu, i když bude v autě zima, přetopeno nebo puštěná klimatizace.
Ať bude zima nebo horko, Vašemu miminku bude pořád skvěle. Přidáte se?

  

  

 

O tom, jak Outlast® citlivé kůži prospívá
Až pětina současné populace a především dětí dnes trpí atopickým ekzémem. Tedy onemocněním, které má na kvalitu života obrovský dopad. Patří mezi ně i to Vaše? Outlast® oblečení pro Vás bude dobrou volbou.
Funkční Outlast®  oblečení totiž představuje řadu oblečení pro ty, kteří trpí onemocněním kůže. A to nejen atopickým ekzémem, ale i vysoce citlivou a suchou kůží.  Váže se totiž na bavlnu a redukuje pocení o více než 40%. V průběhu celého dne aktivně vyrovnává výkyvy teploty.
Pravidelné a dlouhodobé nošení Outlast® oblečení přispívá ke snížení svědivosti a podrážděnosti pokožky dítěte a citlivé kůži prospívá.


O cestě Outlastu® z vesmíru k dětem
Ptáte se, zda můžete sehnat výrobky s Outlast® také v České republice? Ano, technologie z NASA se využívá i v Čechách. Jediným výrobcem dětského textilu s licencí na termocitlivý materiál Outlast®  je zde Dita Tábor. Dětské výrobky s tímto jedinečným materiálem najdete pod značkou LittleAngel®.
Proč Outlast®? Protože pokožka novorozence je velmi tenká a náchylná, protože existují potničky, protože děti trpí atopickým ekzémem. S Outlast®  výrobky tyto problémy snížíte na minimum.
Outlast® je na první pohled zcela neviditelný, nemění strukturu ani vzhled tkanin. Všechno oblečení lze prát v pračce. A navíc je Outlast® použitelný kdekoliv – ve vesmíru, v Grónsku, v České republice i ve Vaší posteli. Značka LittleAngel® klade důraz na výběr materiálů a kvalitu zpracování. Všechny výrobky s touto značkou jsou vyrobeny v České republice. Naše kolekce vám navíc dokážou, že funkční věci mohou být i vkusné a moderní. Pomůžeme vám tak z nejmladších členů rodiny udělat krásné, neodolatelné a spokojené malé rošťáky.

Věříme, že se právě pro tyto hodnoty, staneme Vaší oblíbenou značkou, ke které se budete rádi vracet.
Co u nás najdete: zavinovačky, fusaky, spací pytle, ložní prádlo – přikrývky, polštáře, prostěradla, oblečení – ponožky, rukavice, sportovní i každodenní – tílka, trička, body, mikiny, polodupačky, bundy, čepice, kukly, kalhoty - všude tam Outlast® určitě oceníte.
Nákupem výrobků LittleAngel® od společnosti Dita nejen posilujete českou výrobu, ale podporujete také dobrou věc – Dita, jako výrobní družstvo invalidů, zaměstnává zdravotně znevýhodněné osoby.


Výrobky s Outlast® sbírají ocenění
Výrobků s materiálem Outlast® nefandí jenom maminky a miminka, ale také odborníci! Přesvědčte se! Již několik našich výrobků získalo ocenění.

PODÍVEJTE SE ZDE.