Jak obléct dítě na jaře

aneb jak vrstvit oblečení s funkčním materiálem Outlast®

 

Když se bavíme o tom, jak malé dítě obléct do jarního počasí, je asi každému jasné, že jednoduchý návod neexistuje. Aprílové počasí totiž dokáže rodiče pořádně potrápit. Chvíli je počasí „na tričko“, a o pár minut později vítr přivane chladný vzduch, který vrátí vzpomínky na zimu. Jak se s tím tedy popasovat?

Dobrou zprávou je, že když vrstvíte oblečení s Outlastem®, nemusí vás menší změna počasí rozhodit. Oblečení z termoregulačního materiálu Outlast® se totiž se změnami počasí vypořádává částečně samo. Jak to dělá? Využívá změny skupenství látek, které přejímají, skladují a znovu odevzdávají teplo. Více se dozvíte ZDE.

Začneme tím, že si jarní počasí pro pořádek rozdělíme na chladné a teplé podle toho, v jaké části roku se zrovna nacházíme. Březen se bude rozhodně řídit vrstvením pro chladnější jaro, zatímco v květnu se budete spíše řídit vrstvením pro jaro teplé. Dost bylo teorie, jdeme vrstvit! 

vrsvení 8

CHLADNÉ JARO

 1. vrstva

Začněme spodní, tedy první vrstvou. Tu může tvořit tenké tričko s dlouhým rukávem a legíny, nebo punčocháče. Obě varianty dítěti zajistí ideální první vrstvu.

 2. vrstva

Druhou vrstvu pro chladné jarní dny tvoří mikina smyk Outlast® a tepláky, nebo softshellky. V této fázi nesmíme zapomenout na doplňky. Jasnou volbou je smyková čepice, nebo doplňky z podšité kolekce.

 3. vrstva

Nyní dodáme již jen bundu Softshell LA a můžeme vyrazit vstříc jaru!

vrsvení 9

 

TEPLÉ JARO

 1. vrstva

Tu tvoří tenké tričko s dlouhým, nebo krátkým rukávem a ponožky.

 2. vrstva

Druhou vrstvu pro teplé jarní dny tvoří mikina smyk Outlast®, nebo vesta s Outlastem, a k tomu  tepláky, legíny, nebo softshellky. V této fázi nesmíme zapomenout na doplňky. Jasnou volbou je smyková čepice, nebo doplňky z podšité kolekce.

 

 

Hlava v teple

I když se jarní počasí může zdát slunečné, dítě musí mít na hlavě vždy čepici. Přes hlavu uniká až 70 % tepla, proto může být sebevíc navlečené, a bude mu chladno. Čepice také chrání ouška, zejména před větrem.

Mohu vrstvit outlastové oblečení s tím bez Outlastu?

Můžete. Ovšem optimálního termoregulačního efektu dosáhnete právě vrstvením funkčního oblečení s Outlastem®. Všechny vrstvy se poté vzájemně podporují a poskytují tolik potřebný tepelný komfort.

 

Spokojení zákazníci

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení