Rozdíly funkčních materiálů

Často se nás ptáte, jaký je rozdíl mezi termoregulačním materiálem Outlast®, který používáme v našich výrobcích a Merino vlnou. Zda je lepší to, či ono. Jaký je rozdíl, mezi klasickým bavlněným produktem a naším Outlastovým. My jsme se rozhodli, že Vám klíčové vlastnosti potenciálně funkčních materiálů rozepíšeme do článku a necháme zcela na vás, abyste si udělali úsudek o vhodnosti daného materiálu pro danou příležitost.

 

Outlast®

Funkční materiál navržený původně pro NASA. Je vázán na bavlnu, díky čemuž můžete nosit přírodní, neumělé a přitom funkční oblečení. Pracuje s termoregulací těla, neodvádí pot, zamezuje jeho vzniku. V případě propocení nestudí. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou materiálu se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně střádat teplo a následně jej opět uvolňovat udržuje po celou dobu dobu nošení stabilní teplotu.

01_en_1100x500 (1)

Merino 

Funkční materiál - vlna. Aktivně odvádí pot a zamezuje návratu potu. Merino vlákno funguje jako jakási trubice, která vodu nasákne do vnitřního kanálku, jímž ji transportuje ven do okolí, ale lanolinem impregnovaná část ji již nepustí zpět. Voda se tak může odpařovat do vnějšího prostředí, ale již nekondenzuje na vnitřní straně oděvu.

ecinfo_002_03763_en

Umělé funkční materiály

funkční materiály většinově na bázi Polypropylenu, polyesteru, nebo polyamidu. Jejich úkolem je primárně odvádět pot od těla. Principem fungování je zmíněná schopnost odvodu vlhkosti do vnější vrstvy, kde se následně odpaří - stejně jako u Merino vlny. Toho je dosaženo použitím speciální úpravy a tvaru vláken, jež nepohlcují vlhkost. Nejčastěji se používají polyesterová, nebo polypropylenová vlákna.

coolmax_diagram

 

Spokojení zákazníci